Как правильно сбивать температуру пожилым людям

Як правильно збивати температуру літнім людям

Інфекції у літніх людей, як і інші гострі захворювання в цій віковій групі, можуть проявлятися нетиповим, некласичних чином. Висока температура, головна ознака інфекції, може бути відсутнім або притуплятися в 20-30% випадків.

Відсутність високої температури в свою чергу ускладнює діагностику захворювань в старшій віковій групі, яка і так перебуває в зоні ризику, коли мова йде про інфекції.

Як правильно збивати температуру літнім людямЗ іншого боку висока температура у геріатричного пацієнта з більшим ступенем імовірності пов’язана з серйозною вірусної або бактеріальної інфекцією, ніж лихоманка в молодому віці.

Профілактика, раннє розпізнавання і швидкий початок лікування – наріжні камені успіху в боротьбі з інфекційними захворюваннями, негативно впливають на здоров’я людей похилого віку.

Потрібно враховувати, що гострі інфекції у літніх людей не завжди супроводжуються підвищенням температури. 1 / 3 “вікових” пацієнтів не мають вираженого температурного відповіді організму на інфекцію.

Яка нормальна температура тіла у літніх людей?

Навіть у молодого здорового населення спостерігається широкий розкид нормальної температури тіла. Подібне явище спостерігається і в літньому віці. Хронічні захворювання, біологічні зміни в зв’язку зі старінням і використання ліків сприяють фізіологічної неоднорідності, що спостерігається у літніх людей. Крім того, вимірювання температури тіла ускладнюється впливом циркадних ритмів і місця вимірювання.

Були проведені дослідження, які встановили, що середня ранкова ректальна температура у здорових літніх людей становила 37,3 ° C, тоді як середня ранкова оральна температура становила 36,7 ° C

Що робити при підвищеній температурі в літньому віці?

Висока температура тіла має кілька градацій:

38-38,5 ° С – легкий жар;
38,6- 39,5 ° С – помірний;
Вище 39,5 ° С – високий.

Крайні значення, при яких жар стає небезпечним для нормальної життєдіяльності організму, – 40,5-41 ° С. У літньому віці критичним вважається стан при температурі 39 ° С і вище.

На відміну від молодих пацієнтів людям похилого віку рекомендується збивати температуру негайно. Особливе значення цей момент має при лікуванні хворих з серцево-судинними, легеневими захворюваннями, деменцією. Жарознижуючі засоби призначаються лікарем з урахуванням загальної клінічної картини і сумісності з іншими ліками, які застосовуються для боротьби з хронічними недугами.

Послуги нашого пансіонату

Догляд за лежачими людьми похилого віку

 

Узнать сейчас

Геріатричний пансіонат для літніх в Києві та області по системі ALL INCLUSIVE

  Проживання від 350 грн/доба, трансфер по всій Україні Подаруйте своїй близькій людині достойну, щасливу старість, а ми Вам в цьому допоможемо!